ترديد موج ميزنه

هر روز یه سری خاطره تو ذهنم مرور میشه . پیام ای که کنار سایت وایساده و بهم میگه که تو اپلای باید فلکسی بل بود . محمد ای که میگه به چیزی دل نبند. میثم ای که میگه آدمی که فرصت رو هدر میده باید کشت و.........

نمی دونم . نمی دونم سادگی من پیچیده شده و یا من کلا پیچیده ام . همیشه فکر میکنم که مسیول تمام مشکلات من ام و هر دلیل و توجیه ای رو رد میکنم . من اگه تافل و خراب کردم تقصیر خودم ه . اگه ......خراب کردم تقصیر خودم ه و ........... همش تقصیر من ه . نمی دونم این دید درست ه یا نه ولی با شخصیت باکسر(مزرعه حیوانات) من جور در میاد . مغزم ناپلوون من ه و خودم باکسر.اگه ناپلویون بگه کاری باید بشه باکسر حتما اون کار رو میکنه .هر قدر سخت .حتی اگه خوندن کل هالیدی و تست های جی ار ای تو سه روز و روزی 15 ساعت باشه و یا خوندن 4 تا کتاب 500 صفحهای واسه تافل .یا اسپیکینگ با خودم تو خیابون ولیعصر حتی به قیمت مسخره شدن. نمیدونم ولی من خودم رو مقصر تمام مشکلاتم میدونم . من بودم که تافل گند زدم و این ربطی به شرایط امتحان نداشت. من بودم که جی ار ای گند زدم و این ربطی به تافل روز قبلش نداشت. و و و و اگه من واقعا خوب کار کرده بودم باید خوب میشدم و مسخره بازی های ای تی اس نمی تونست اینجوری با سرنوشتم باز کنه. ناپلوون که اینجوری میگه .

نمی دنم واقعا . صمیمی میگه بمون احسان. تو دانشجوی خوبی هستی و بلدی و .... امجدی میگه تو حیفی و برو . شاهروخ میگه خیلی از من تو این سن جلوتری . ارفعی میگه گذشته گذشته ولی تو همه اش یکیش برام جالب بود. وقتی منصوری بهم گفت که تو با این نمره هات یا خیلی خنگی یا خیلی باهوش. اول این حرف به نظرم یه حرفی واسه دس به سر کردن من اومد .ولی الان هم به خنگیش فکر میکنم و هم به باهوشی.جلوی شما ها نمیشه ادعای هوش کرد چون میدونم که از من خیلی بیشتر باهوش اید و بیشتر هم حالیتون ه ولی میشه ادعای خنگی کرد .تو یه خنگی احسان . روزی چند ده بار به خودم میگم . خنگ خنگ خنگ . هرچی تلاش میکنی باز هم به جایی نمیرسی پس خنگی. جی ار ای گند زدی.مگه همه چیز رو نخونده بودی؟ چرا! پس خنگی دیگه . این چه نمره ای ه .امتحان تافل بود روزه قبلش...! دلیل ه الکی نیار.خنگی.

ربطی نداره که من راست مغزم و ... اینها همه اش بهونه اشت . اگه درس ات رو بخونی و خنگ هم نباشی حتما نمره هات بهتر از این ای میشه که الان است . ولی ناپلوون من چنتا آدم دیگه هم مثل خودم جدیدن ها پیدا کرده ام .خفه شو باکسر . توجیه الکی نکن . ننداز کردن سیستم و راست مغزی و ... . تو اگه تنبلی نمیکردی و میخوندی نمره هات بهتر از این ها میشد .

نمی دونم.من اولین نمره ی ریاضی ه که تو دبیرستان گرفتم 6 بود .شروع کردم خودم جدا از سیتم ه مدرسه ریاضی خوندم.تیوری اعداد و دیفرانسیل و مشتق و احتمالات و..... و سال دوم دبیرستان اولین امتحان مهم ریاضی مدرسه با هجده شدم نفر اول پایه رفتم المپیاد ریاضی.

همینجوری اولین نمره ی امتحان فیزیک ام رو هم شدم 9 و رفتم خودم واسه خودم فیزیک خوندم و از اون به بعد همیشه جز 3 نفر اول پایه بودم رفتم المپیاد فیزیک.

من چه جوری ام؟من با خودم مشکل دارم یا با سیستم؟ من خنگم .قبول .چقدر خنگ ام؟

/ 18 نظر / 38 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غزاله

بخوای نمره تافل رو هم بياری جز ارکان هوش که ديگه فبها... هيج فرقی نداره با همون دينی و قرآن و عربی... نظر خودت چيه اگه همه جا لازم بود به جای تسلط به انگليسی و تافل دادن٬ به عربی مسلط بود و تافل عربی داد؟!... می بينی؟... اينجا يکی که کلاس زبان عربی رفته بوده و فيلم به عربی زياد ديده بوده يا مدتی در کشور های عربی سير و سياحت کرده بوده و ... نمرهء بسيار بالايی ممکنه کسب کنه تو چنين تافلی!! خصوصآ‌ تو اسپیکینگش! حالا تو بیا از رو مقايسهء نمرهء چنين فردی با خودت بگو پس من لابد خنگم!...

ميثم

چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک ........

احسان

ميثم ميدونم. هميشه دارم چرخ به هم ميزنم . ولی اين چرخه خيلی بزرگ ه . به هم نمی خوره. جدا از اين که خنگ ام و همين ۳ ساعت پيش هم اثبات شد. يه تعريف واسه زير شاخه ی هوش ميارم: هوش وقف با سيستم. من اين رو ندارم

صدیق

من در مورد هوش و خنگی بحثی نمی کنم اما منظورم از آدم های باهوش بر اساس معیار هایی بود که تو تلویحا در نوشتت گفته بودی. همین اندازه بگم که هوش کمیتی یک بعدی نیست هوش در موسیقی- نقاشی و حتی آکروبات و بازی های رایانه ای که نشان دهنده تسلطی بالا تر از میانگین جامعه است. به هر حال. اما از اینکه در شکست ها و پیروزی ها اسم هوش رو بیاریم بدم میاد که آدما رو به سمت جبر گرایی متمایل می کنه. شاید تو درست متوجه نوشته قبلی من نشدی.

نیکا

سلام دوست عزیز به نظر می رسه خودت جواب سوالتو با خاطراتت دادی خوب شما روش خودتو برای موفقیت داری که با روش بقیه فرق می کنه مثل امتحانی که ۶ می گیزی و بعد می شی المپیادی در نتیجه شما مشکلتون اصلا هوش نیست مشکل فکر می کنم انگیزه باشه

پيام

آقا اینجا در پی تردید شما کامنت موج می‌زنه! من می‌خوام چند تا نکته بگم. اول اینکه من هم مثل فنود تا حالا نابغه توی شریف ندیدم! دوم اینکه با اینکه تو خنگی هم موافقم. تو نمی‌تونی نمره بیاری و دقیقا به همین دلیل خنگی. سوم اینکه آمریکایی‌هایی که من اینجا می‌بینم از همه خیالشون راحت‌تره٬ چون نگران نیستن اگه بد بگیرن پرتشون کنن بیرون. چهارم٬ اینکه به قول فنود آدم تنهاست و هیچ کس ازش بازخواست نمی‌کنه. واسه همینه که یه کم چیزایی که از خودت می‌خوای با چیزایی که اطرافت ازت می‌خواد فرق می‌کنه. در این روزگار اگه خودت در خلوت روپایی بزنی ولی موقع مسابقه خراب کنی یک ریال هم نمی‌ارزه. پنجم اینکه واسه همین می‌گم خنگی٬ چون نمی‌تونی نمره بگیری. آمریکایی‌ها ناراحت نیستن چون نگران نیستن٬ بنابراین اون چیزی که هستن رو با استرس کمتر و با وسواس کمتر و واقع‌گرایانه‌تر به بقیه نشون می‌دن. آدم وقتی احساس سلامت روانی بیشتری می‌کنه که تصویری که دیگران می‌بینن ازش با تصویری که از خودش می‌بینه نزدیگ‌تر باشه.

پيام

آقا جون. دنیا خیلی با آرزوها و ایده‌آل‌های من و شما کاری نداره. نمره رو باید بیاری٬ و بدونی که این خیلی ربطی به هوش نداره (من که مدت زیادیه اصلا از این مفهوم استفاده نمی‌کنم) اگر این یه نکته رو یادت باشه٬ فارغ از تمام اون وسواس‌های ذهنی که خیلی‌هامون داریم می‌تونی خودت رو عرضه کنی... با استرس کمتر٬ و اون وقت راحت‌تر هم هستی و اون چیزی که خودت هستی رو عرضه می‌کنی...

احسان

آقا ممنون که انقدر ارجيف من رو تحويل ميگيريد . مخصوصا غزاله. يکی که وبلاگم رو نميخونه امروز وقتی نمره ی تافل ام رو پرسيد گفت: من يه پيشنهاد جدی ميکنم . احسان برو يه ماه تو يه مغازه ای ٬ بازاری ای جايی کار کن تا بفهمی که ازت چی ميخوان. تو نميدونی ازت چی ميخوان. منم فهميدم . يعنی دو روزه خودم اين رو فهميده ام.

فنود

من در همين جا هر گونه ارتباط تشکيلاتی و غير تشکيلاتی با عنصر معلوم الحال و خرده بورژوای چون پيام را شديدن تکذيب می کنم. و از اينکه نظرات همسويی داريم نادم و پشيمانم.